20 Sep
20Sep

מטרות, מטרות, מטרות. כל החיים שלנו מלאים מטרות. 

יש לנו מטרות בעבודה, בגידול הילדים, בספורט, בתזונה ובמה לא? 

כן, גם בטיפול חשוב להציב מטרות, על מנת שנדע לאיזו תוצאה אנחנו רוצים להגיע בסוף הטיפול. בדיוק כמו כשאנחנו יוצאים לטיול - אנחנו יודעים לאן אנחנו רוצים להגיע ועושים הכל כדי להגיע אליו מוכנים -מבררים אם יהיה חם או קר, חושבים על הציוד שרצוי לקחת, הביגוד המתאים, כמות האוכל הנדרשת, זמן הנסיעה ועוד. 

כך גם בטיפול רגשי – אנחנו מציבים מטרות, ובמסגרת המפגשים אנו עובדים עליהן ועל היעדים ומדייקים אותם, כל הזמן. 

חשוב שהמטרות שנציג תהיינה ישימות, ברות ביצוע ומותאמות לרצונותיכם ולשאיפותיכם, כך שלפעמים המטרות איתן התחלתם את התהליך הטיפולי, משתנות עם הזמן, משתנות איתכם ביחד ותמיד יש לחזור ולבדוק לאן פנינו בעצם מועדות. 

לעיתים חלק מהמטופלים אינם יודעים להגדיר בדיוק בתחילת התהליך מה המטרה שלהם, מה בדיוק מפריע ומה יש לשנות, כך שלפעמים דרושים מספר מפגשים עוד בטרם מתחילים את המסע, בבירור הרצונות שלכם, הקשיים שלכם, החששות שלכם ועוד. 

מניסיון אישי כמטופלת שהייתה אצל יותר ממטפלת אחת בתקופות שונות, אף אחת מהן לא עצרה רגע ושאלה אותי מה אני רוצה בעצם. שאלה כל כך פשוטה וכביכול מובנת מאליה- אך היא לא הייתה שם. זה גרם לי להיות מבולבלת והרגשתי שאני כל הזמן מנחשת לפי דבריה של המטפלת, לאן היא מכוונת אותי. מצאתי את עצמי במצב שהייתי יותר עסוקה בניחושים מאשר להתקדם. 

עקב ניסיוני בעבר, החלטתי שזה חלק בטיפול שעליו אני - לא אוותר. 

זה לגמרי טבעי שנהיה במצב של בלבול, הצפה של אינפורמציות שונות ודעות של אחרים מסביבתנו. חשוב להבין, הגדרה והצבה של מטרות, היא מיועדת לעזור לכם- המטופלים. אם לא תדעו לאן אתם רוצים להגיע, איך תוכלו לזהות שהגעתם למקום הרצוי לכם? 

אם גם אתם מרגישים מבולבלים או לא יודעים מאיפה בדיוק להתחיל וזקוקים למעט סדר...אני מזמינה אתכם לפנות אליי לבניית תכנית טיפול ולקבלת ליווי מקצועי שיאפשר לכם לקדם חיים איכותיים ומלאי הגשמה עצמית.


שלכם,

גיל גולדמן.